implanty

Jakie implanty wybrać?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odnowienie uśmiechu jest wstawienie implantów. Metoda ta jest bardzo inwazyjna oraz kosztowna, niemniej jednak pozwala na stworzenie uzębienia wyglądającego tak, jak tylko sobie tego zażyczymy.

Kiedy stawiamy się na wizycie stomatologicznej i prosimy o wstawienie implantów, dentysta z reguły daje nam do wyboru dwa rodzaje implantów. Omówmy sobie pokrótce każdy z nich.

  • Pierwszy z typów implantów, to implanty tytanowe. Istnieją one na rynku już od roku 1965. Co jest ich zaletą? Implanty tytanowe są bardzo odporne i długotrwałe. Trzeba jednak pamiętać, że tytan występuje w kolorze srebrnym lub szarym. Choć go nie widać, ponieważ jest schowany pod dziąsłem, to może zdarzyć się, że po latach ulegnie opadnięciu, odsłaniając tym samym niechciane odcienie. Po założeniu implantów następuje długi okres rekonwalescencji i współpracy ze stomatologiem.
  • Drugi typ implantów to implanty cyrkonowe. Nazywa się je także ceramicznymi. Są one nowoczesnym oraz najbardziej estetycznym sposobem na uzupełnienie uzębienia. Całe są koloru białego, więc nie ma obawy, że po latach odsłonią się brzydkie części implantu. Nie reagują one w żaden sposób ze spożywanymi przez nas pokarmami lub napojami. Ponadto implanty cyrkonowe są wysoce biozgodne. Oznacza to, że szybko i łatwo zrastają się z tkanką kostną.

Wybór implantów nie należy do najłatwiejszych. Trzeba jednak poświęcić mu dużą uwagę – od tego rodzaju decyzji nie ma szybkiego odwrotu. Warto także zdecydować się na renomowanego stomatologa, gdyż zakładanie implantów nie odbywa się w ciągu jednej wizyty – wiąże się to z wielomiesięczną i kosztowną współpracą. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz